Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Stanisława Szumca w Bielsku-Białej

Jesienna wystawa zwierząt i roślin……

Tradycyjnie już o tej porze roku braliśmy udział w jesiennej wystawie drobiu ozdobnego, gołębi, królików i drobnego inwentarza.Wystawa miała miejsce w dniach 3-4.X. 2020 r.  na terenie obiektów Regionalnej Ligi Hodowli Ptaków i Drobnego Inwentarza w Czechowicach Dziedzicach.  Z zachowaniem wszystkich zasad reżimu sanitarnego, sprzyjającej słoneczno-wietrznej aurze mogliśmy podziwiać wspaniałe okazy zwierząt. Większość zwierząt była eksponowana na wolnym powietrzu wśród naszych roślin które cieszyły się ogromnym zainteresowaniem. Były one wspaniałym tłem dla całej wystawy i promocją działań naszych uczniów.
Wystawę zwiedziło bardzo dużo  dzieci, młodzieży i mieszkańców. Jest to cenna inicjatywa propagowania obcowania z fauną i florą wśród młodych ludzi.  Organizatorzy zadbali o różnorodność ekspozycji. Oprócz królików , gołębi i drobiu było też ptactwo wodne, papugi, kanarki, przepiórki itp., a także gady , kuce walijskie . Na zwiedzających czekały liczne atrakcje takie jak pokazy, loteria fantowa w której można było wygrać… kurkę, gołębia i wiele wiele innych.
Miło nam poinformować, że króliki hodowane przez  ucznia naszej szkoły z klasy trzeciej Technikum Ogrodniczego MARCINA STREMPEL  zdobyły tytuł v-ce Championa wystawy. Hodowcy gratulujemy sukcesu i życzmy powodzenie w dalszych działaniach.
Dziękuję uczennicom i uczniom klas Technikum Weterynaryjnego za pomoc w działaniach, pracownikom warsztatów za przygotowanie i obsługę oraz pani Małgorzacie Głąb-Likus za piękne fotografie.

                                                                                 Krystyna Janik-Chrapusta