Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Stanisława Szumca w Bielsku-Białej

Ś.P. BOLESŁAW SADLIK 1954-2020

Absolwent  i wieloletni pracownik Warsztatów Szkolnych Zespołu Szkół Ogrodniczych.

Pracę  rozpoczął  jako stażysta- specjalista warzywnictwa w Gospodarstwie Pomocniczym. Po odbyciu stażu  podjął pracę na stanowisku ogrodnika, a następnie objął funkcję brygadzisty działu warzywnego.  W trakcie swojej pracy zawodowej wprowadzał nowe technologie uprawy warzyw pod osłonami    (uprawa pomidora na wełnie mineralnej, hydroponiczna uprawa ogórka, uprawa ogórka na słomie). Sprawował funkcję Kierownika Gospodarstwa Pomocniczego Zespołu Szkół Ogrodniczych. Przez następne lata pracował na stanowisku rzemieślnik ogrodnik. Ten okres pracy trwał nieprzerwanie  przez 45 lat.   Powierzone zadania wykonywał rzetelnie i sumiennie, był pracownikiem lojalnym i uczciwym, chętnym i otwarty na zmiany. Wprowadzał nowe metody upraw. Inicjował wiele nowych zadań i wprowadzał je w życie, m.in. sterowaną produkcję chryzantemy, ochronę biologiczną, nowe techniki i metody pielęgnacji roślin, wdrażał alternatywne metody ochrony roślin z wykorzystaniem pożytecznych mikroorganizmów. Podnosił swoje umiejętności i kwalifikacje.

Był pracownikiem zdyscyplinowanym, punktualnym i dyspozycyjnym.   Życzliwie, pogodnie  i przyjaźnie nastawionym do ludzi i otoczenia. Uśmiechnięty. Dobrze rozumiał swoje powołanie do pracy ogrodniczej. Zawsze na Niego można było liczyć, nie mierzył czasu, trudu włożonego w zadania. Pozostanie na zawsze w naszej pamięci jako nasz przyjaciel i serdeczny kolega.

Nagradzany wielokrotnie Nagrodą Dyrektora Szkoły, odznaczony brązowym krzyżem zasługi oraz  odznaką honorową „ZASŁUŻONY DLA ROLNICTWA”.

Krystyna Janik-Chrapusta