Zespół Szkół Ogrodniczych w Bielsku - Białej im. Stanisława Szumca

Józef Szlosarczyk laureatem Olimpiady Młodych Prducentów Rolnych.

Nasz uczeń  Józef Szlosarczyk z klasy III TW został laureatem etapu centralnego Olimpiady Młodych Producentów Rolnych.

Był to kolejny etap zmagań Naszego Ucznia , który rywalizował wśród najlepszych uczestników etapów wojewódzkich . Byli wsród nich najlepsi młodzi rolnicy i uczniowie szkół rolniczych, ale też studenci.
Etap centralny obejmował dwudniowe zmagania, które rozpoczęł y się w ODR  Miedliszewicach powiat koniecki. Tam w pierwszym dniu tj. 14.03.2019 odbyły się testy, które wyłoniły z grupy 80-ciu uczestników do drugiego etapu  ,nalepszą ,,Trzydziestkę’’, Wśród nich był Józef Szlosarczyk, który uplasował się na 12 miejscu. Drugi etap obejmował część praktyczną, na wyniki z którego musieliśmy czekać do następnego dnia. Olimpiada obejmowała zagadnienia z produkcji roślinnej, produkcji zwierzęcej, mechanizacji, BHP, ekonomiki, odnawialnych zródeł energii i programów PROW.
Ogłoszenie wyników odbyło się na Międzynarodowych Targach AGROTECH w Kielcach. I tam w Centrum Kongresowym był finał ustny dla Dziesięciu najlepszych, a wsród nich Józef Szlosarczyk. Po częsci finałowej,  ostatecznie zajął 9 miejsce.  Będąc w gronie najlepszych finalistów, uzyskał tytuł laureata. W finale było tylko 3 uczniów ze szkół rolniczych, a pozostali to czynni rolnicy prowadzący  swe gospodarstwa rolne na bardzo wysokim poziomie.

Serdecznie gratulujemy Uczniowi jego osiągnięć!!!!


Józef Szczerbik