Zespół Szkół Ogrodniczych w Bielsku - Białej im. Stanisława Szumca

XI MIĘDZYNARODOWE TARGO OGRODNICZE "TWÓJ OGRÓD 2017"

     XI Międzynarodowe Targi Ogrodnicze "TWÓJ OGRÓD 2017" - Rośliny - Architektura - Wyposażenie, które na stałe weszły do kwietniowego kalendarza wydarzeń w naszym mieście JUŻ ZA NAMI.

Staramy się, by każdego roku zaprezentować zwiedzającym coś nowego i ciekawego, co sprawi, że nasze Targi wciąż są atrakcyjne i przyciągają licznych gości; zwiedzających i wystawców. W  roku pomimo trudnych warunków pogodowych znów się mam udało. W strugach ulewnego deszczu władze Miasta otworzyły Targi a zwiedzający przystąpili do zakupów.
Na tegorocznej edycji Targów, największych z branży ogrodniczej w województwie śląskim zaprezentowane zostały  roślin ogrodniczych - drzewa, krzewy i ozdobne, rośliny pokojowe, na balkony i do ogrodów, rośliny jednoroczne i wieloletnie, rozsada kwiatów, warzyw i ziół. Ofertę ogrodników uzupełniły firmy, które projektują ogrody, oferują wyposażenie i małą architekturę krajobrazu. Podczas Targów oprócz zakupu roślin, jak zawsze można było uzyskać  fachowe porady zarówno na stoiskach jak i w trakcie trwania pokazów. Tematem przewodnim tej edycji było DRZEWO jego produkcja i pielęgnacja. Odbyły się pokazy cięcia i formowania artystycznego drzew i krzewów. Również można było zobaczyć pracę  arborystów na wysokich drzewach. Przypomniano stare odmiany drzew owocowych w sadach przydomowych, nauczono szczepić i okulizować . Floryści prezentowali tajemniczo brzmiące TOPIARY. Nie zabrakło wystawy zwierząt i stoisk weterynaryjnych, na których można było skorzystać z fachowych porad dotyczących zdrowia i pielęgnacji zwierząt towarzyszących człowiekowi, a także wykonać proste zabiegi pielęgnacyjne u naszych pupili. Podglądaliśmy wspólnie z dr Jackiem Proszykiem pszczoły które zamieszkują nasze urokliwe tereny sadu dydaktycznego i pomagają roślinom prawidłowo się rozwijać.
Jak co roku, można było zapoznać się z ofertą edukacyjną Zespołu Szkół Ogrodniczych i poznać produkcję roślin od podstaw podglądając uprawy roślin w szklarniach i tunelach foliowych.
Rozpoczęliśmy sezon grillowania na Podbeskidziu. Nie zapomnieliśmy o naszych najmłodszych dla nich przygotowaliśmy liczne atrakcje takie jak: przejażdżka konna, wysiew  nasion, wykonywanie figur z warzyw.
Każdy znalazł  na Targach coś dla siebie, wzbogacił się w nową wiedzę ogrodniczą i ekologiczną, mile spędził czas w otoczeniu przyrody, mamy nadzieję, że zakupione rośliny będą przypominały o nas, kiedy to  znów za rok z radością odwiedzicie Bielskiego OGRODNIKA  na kolejnej edycji Targów Ogrodniczych "Twój Ogród".
Dziękujemy Wszystkim którzy przyczynili się do tego, że pomimo wielu przeszkód udało się nam znów stanąć na wysokości zadania organizacyjnego.

ZAPRASZMY DO GALERII ZDJĘĆ