Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Stanisława Szumca w Bielsku-Białej

POWITANIE WIOSNY- BYSTRA- ZŁAZ SZKOLNYCH KÓŁ PTTK

Dnia 21 marca 2015 r. członkowie fakultetu –TURYSTYKA- pod opieką pani Anny Sikory wzięli udział w wycieczce do Bystrej, gdzie odbyła się impreza plenerowa z okazji powitania wiosny.
Po przejeździe autobusem na bielskie Błonia uczniowie przeszli czerwonym szlakiem przez góry, które dzieliły ich od Bystrej. Gdy pokonali ostatnie dosyć strome zejście, znaleźli się na ulicy Juliana Fałata. Najpierw udali się do starej strażnicy, w której znajduje się Izba Pamięci OSP Bystra.  Obejrzeli tam eksponaty związane z historią pożarnictwa a także dowiedzieli się nieco o historii regionu. Przeszli następnie do Izby Regionalnej „Stara Stolarnia”, gdzie ujrzeli między innymi wiele dawnych przedmiotów codziennego użytku: od cepów, przez ubrania regionalne i zastawę, po ręczną pralkę mechaniczną czy lampę naftową.

Później, kiedy już skończyli oglądanie, przeszli na Biwak w Bystrej, mijając po drodze Muzeum Juliana Fałata. Na miejscu zastali rozstawione stoły i płonące ognisko oraz uczniów innych bielskich szkół , którzy przyszli tutaj wspólnie  witać wiosnę. Wzięli tam udział w dwóch konkursach: szachowym oraz konkursie na najlepszą Marzannę. Mimo że nie udało się im niczego tam wygrać, bawili się dobrze, wypili zaoferowaną przez organizatorów herbatę oraz przyrządzili nad ogniem jedzenie. 

~uczestnik wycieczki, Joanna Mikołajczuk