Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Stanisława Szumca w Bielsku-Białej

Chryzantemy i kompozycje roślinne

Bez chryzantem trudno wyobrazić sobie jesień  a przede wszystkimi pierwszy dzień listopada.

Chryzantemy to rośliny o bardzo wszechstronnym zastosowaniu,  największą popularnością cieszą się w okresie Wszystkich Świętych. Na przełomie października i listopada stanowią najpopularniejszą ozdobę grobów. Kwiaty te  cieszą się z roku na rok coraz większą popularnością, można je uprawiać w pojemnikach na tarasie czy balkonie, jak i na rabatach, tworząc z nich atrakcyjne jesienne aranżacje. Chryzantemami w donicach ozdabia się nie tylko nagrobki, lecz również przydomowe ogrody i tarasy. A absolutną nowością są chryzantemy w bukietach ślubnych!

Chryzantemy zachwycają bogactwem odmian, różnorodnością formy i barw.  Stwarza to ogromny wachlarz możliwości dla florystów i ogrodników. Kwiaty te znajduje niezliczoną ilość zastosowań, począwszy od klasycznych kompozycji po nowoczesne i modne aranżacje. Kwiat może być oferowany zarówno jako produkt sezonowy jak i całoroczny. Można z nią eksperymentować, mieszając dowolnie kolory, dobierając różne odmiany i kształty.

W tegorocznej ofercie posiadamy chryzantemę drobnokwiatową, chryzantemę igiełkową oraz kulistą. Z kwiatów ciętych oferujemy chryzantemę gałązkową i wielkokwiatową. Oczywiście w dużej palecie kolorów. W ofercie naszej na stałe zagościły aranżacje nagrobne, stroiki i wiązanki wykonane zarówno z żywych jak i sztucznych kwiatów z wykorzystaniem dostępnego w ogrodach materiału roślinnego.

Serdecznie zapraszamy do zakupu chryzantemy ciętej i doniczkowej wyprodukowanej na Warsztatach Szkolnych naszej szkoły, przez uczniów i pracowników.

                   Punkt sprzedaży Warsztatów Szkolnych ul.Lipnicka 36

        Czynne w tygodniu poprzedzającym Wszystkich Świętych w godz. 8-18

          ZAPRASZAMY NA ZAKUPY  WARTO  DO NAS  ZAJRZEĆ,  U NAS

                  DOBRA CENA I PRODUKTY,  KTÓRE  ZAUROCZĄ.

 

                                                                                Krystyna Janik-Chrapusta