Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Stanisława Szumca w Bielsku-Białej

Uroczystość rozpoczęcia roku szkolnego 2023/2024 za nami!

4 września rozpoczęliśmy nowy rok szkolny.  Wszystkich zgromadzonych na sali gimnastycznej powitał pan dyrektor Stanisław Pięta. Podobnie jak w zeszłym roku, swoją obecnością zaszczycił nas minister funduszy i polityki regionalnej, pan Grzegorz Puda.

W obecności szanownego gościa, wręczono nagrodę Lenie Olender, uczennicy klasy 2TAKa za zajęcie 2.-go miejsca w konkursie szkół resortowych pt. „Fauna i Flora w Biblii”, a 16 uczniom z klasy 4TW i 5TW rozdano certyfikaty potwierdzające odbycie stażu zawodowego w ośrodku DEULA w Nienburgu.

Kluczowym punktem akademii było wręczenie medalu przyznawanego przez Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi.  Za wieloletni trud w pracę na rzecz szkoły uhonorowany został pan Grzegorz Kolber. Szanownemu beneficjentowi nagrody serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w pracy.

Po części oficjalnej akademii, klasa 2TWb zaprezentowała krótką część artystyczną pt. „Szkoła to coś więcej niż…”. Mamy nadzieję, że jej przesłanie będzie nam towarzyszyło przynajmniej przez cały najbliższy rok szkolny…-

 

Dominika Żak