Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Stanisława Szumca w Bielsku-Białej

Wycieczka przedmiotowa do Szkółki Krzewów Ozdobnych i Ogrodu Japońskiego w pobliskich Pisarzowicach

W środę 15 maja uczniowie klasy 3 BSI udali się na ostatnią wycieczkę przedmiotową do Szkółki Krzewów Ozdobnych i Ogrodu Japońskiego w pobliskich Pisarzowicach.    

Najpierw zwiedzaliśmy prywatny ogród właściciela Szkółki Pana E. Pudełka, który udostępnia go do zwiedzania podczas Święta Kwitnących Azalii. Ogród jest wykonany w naturalistycznej aranżacji, jest bardzo przestrzenny i kolorowy, zwłaszcza w maju. Naszą uwagę zwróciły ciekawe nasadzenia i zakątki roślinne, zbiorniki wodne z glonami, drewniane mostki i kładki, letni domek oraz basen. Następnie uczniowie świetnie bawili się na placu zabaw dla dzieci. Na drewnianym okręcie zaczęli nawet śpiewać szanty.                                                       

Po krótkim odpoczynku udaliśmy się do Ogrodu Japońskiego Pana A. Pudełko. Ujrzeliśmy nasadzenia, które odzwierciedlają krajobraz w pomniejszonej skali - miniaturze. Stwarzają wrażenie przebywania wśród dzikiej przyrody. Głównymi  elementami ogrodu są: woda ( symbol życia ), kamienie ( symbolizują trwałość, niezmienność) i roślinność zimozielona ( symbol długowieczności). 

To piękne majowe przedpołudnie spędziliśmy w wyjątkowych okolicznościach przyrody co  przedstawiają poniższe zdjęcia. Polecamy wszystkim !!!

 
Gabriela Przystał