Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Stanisława Szumca w Bielsku-Białej

Wycieczka przedmiotowa do Gospodarstwa Szkółkarskiego i Ogrodów Modelowych Kapias w Goczałkowicach

W poniedziałek 20 maja uczniowie klasy 2 BSI udali się na swoją pierwszą wycieczkę przedmiotową do Gospodarstwa Szkółkarskiego i Ogrodów Modelowych "Kapias" w Goczałkowicach.

Na początku dokonaliśmy przeglądu oferty roślin i akcesoriów dekoracyjnych na punkcie sprzedaży Centrum Ogrodniczego. Następnie zwiedzaliśmy pięknie zaaranżowane ogrody tematyczne na przykład: zagroda wiejska, ogród japoński, skandynawski czy angielski. Uczniowie zapoznawali się z charakterystycznymi cechami poszczególnych ogrodów  oraz występującą w nich roślinnością. Atrakcją dla młodzieży były między innymi duże szachy, zielony labirynt i "żywa" altana.

Uczniowie mieli także sporo wolnego czasu, aby mogli nawiązywać relacje koleżeńskie, robić zdjęcia i odpoczywać na łonie natury w tej jakże przepięknej majowej scenerii. 

Rozwiązania zastosowane w ogrodach tematycznych mogą być wzorcem a także inspiracją do tworzenia kwietników, rabat czy zakątków osobistych. Niektórzy z uczniów postanowili stworzyć u siebie namiastkę takiego ogrodu i nawet zakupili rośliny. Brawo! Eksperymentujcie i podejmujcie wyzwania zawodowe. Powodzenia!

 

 

                                                            Gabriela Przystał