Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Stanisława Szumca w Bielsku-Białej

Ogrodnicy i weterynarze w Warszawie

W dniach 12-14 czerwca klasa III BS1 oraz II TWb miały okazję wybrać się na wycieczkę integracyjno - krajoznawczą w ramach której mogli zobaczyć Egzoterarium w Sosnowcu w drodze do Warszawy. Tam młodzież zapoznała się z pracą ogrodników jaką wykonują na codzień aby dbać o rośliny które można podziwiać z różnych stron świata oraz pracą osób które zajmują się egzotycznymi zwierzętami takimi jak węże, jaszczurki, kameleony czy też kajmany. Ponadto sam ogród miał do zaoferowania różne gatunki ptaków oraz liczne akwaria z okazałymi rybami, płazami itp. 

W samej Warszawie młodzież zobaczyła - ogrody zielone dachu biblioteki UW, starówkę, zamek królewski, muzeum Katyńskie oraz podziwiała panoramę stolicy z PKiN. Duże zainteresowanie przykuło uwagę spotkanie z przewodnikiem w Muzeum Żołnierzy Wyklętych na ul. Rakowieckiej tj. byłym więzieniu. Tam młodzież mogła wysłuchać trochę lekcje historii kim były w/w osoby oraz w jaki sposób były traktowane we wspomnianym miejscu. Ponadto z tego miejsca dziękujemy Pani Kasi Sajdak, która pomogła w nawiązaniu kontaktu z posłem na Sejm RP Panem Przemysławem Drabek - zorganizował dla Nas wejście do Sejmu. Tam mieliśmy możliwość zobaczenia jego zaplecza od środka jak wygląda sala obrad i inne pomieszczenia, które na co dzień widoczne są w mediach społecznościowych. 

Głównym punktem wycieczki był przede wszystkim ogród botaniczny PAN w Powsinie, gdzie młodzież zapoznała się z pogrupowanymi tematycznie kolekcjami roślin arboretum, kolekcją flory polskiej, roślinami ozdobnymi i użytkowymi, roślinami tropikalnymi z Azji, Ameryki Południowej czy też roślinami leczniczymi i przyprawowe.

Ja mogę dodać od siebie że możemy być dumni z zachowania Naszej młodzieży, która to zachowała się wzorowo w każdym wyżej wspomnianym miejscu.

Brawo Wy.

Opiekunami wycieczki byli wychowawcy klas Mariusz Gąsiorek oraz Pani Dominika Żak. 

 
 
 
 
Gąsiorek Mariusz