W dniu 21 listopada uczniowie klas: V TO, V TAK, III TAKa, III TOa, III TOb oraz II BSI uczestniczyli wyjeździe zawodowym do firmy Plantpol w Zaborzu koło Oświęcimia. Opiekunami byli: Paulina Polak, Ludmiła Dudek - Wieczorek oraz Łukasz Wojtas.
Plantpol Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Zaborzu koło Oświęcimia to lider na polskim rynku w produkcji roślin ozdobnych. Od początku lat 90. firma specjalizuje się w produkcji roślin balkonowych i rabatowych, gwiazdy betlejemskiej (poinsecji), krzewów ozdobnych oraz bylin, traw i ziół.
Swoją mocną pozycję spółka zawdzięcza zbudowaniu silnych i trwałych powiązań z wiodącymi ośrodkami hodowlanymi na całym świecie. W efekcie Plantpol na przestrzeni ostatnich 30 lat wprowadził na rodzimy rynek większość z tak obecnie popularnych roślin balkonowych, jak m.in. pelargonie i surfinie. W ubiegły piątek mieliśmy okazję zobaczyć 250 tys. sztuk poinsecji w jednym miejscu. Każdy z uczestników wycieczki dostał w prezencie gwiazdę betlejemską. To co zobaczyliśmy bardzo będzie nam pomocne w nauce przedmiotów zawodowych w szkole podczas lekcji, zwłaszcza przedmiotu rośliny ozdobne.
Bardzo dziękujemy właścicielom firmy za ogromną gościnność, poświęcony czas i cenne wiadomości. Życzymy wielu sukcesów i do zobaczenia na dniach otwartych w czerwcu 2026.
Paulina Polak, Ludmiła Dudek - Wieczorek, Łukasz Wojtas
