Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Stanisława Szumca w Bielsku-Białej

TYTUŁ BRĄZOWEJ SZKOŁY DLA ZESPOŁU SZKÓŁ OGRODNICZYCH

TYTUŁ BRĄZOWEJ SZKOŁY DLA ZESPOŁU SZKÓŁ OGRODNICZYCH

IM. STANISŁAWA SZUMCA W BIELSKU-BIAŁEJ W RANKINGU PERSPEKTYW W 2019 ROKU!

 

Ranking liceów i techników 2019 przygotowany przez wydawnictwo Perspektywy w roku 2019 jest pełen niespodzianek. Wzbudza ogromne zainteresowanie uczniów, ich rodziców i nauczycieli każdego roku. Nie inaczej jest teraz. Zmiany w rankingu szkół średnich w stosunku do ubiegłego roku są zaskakujące. Najlepsze licea i technika w Polsce zaprezentowane są według kolejności uzyskanych punktów.
Nasza szkoła uzyskała tytuł Brązowej Szkoły!

Miesięcznik Perspektywy od wielu lat przygotowuje Ranking Liceów i Ranking Techników. Każdego roku setki tysięcy uczniów czeka na ten dzień, aby porównać licea i technika w całej Polsce oraz w swoim mieście. Od wyboru właściwej szkoły średniej zależy często całe dorosłe życie.

W rankingu liceów 2019 w woj. śląskim najlepsze jest niezmiennie V LO w Bielsku-Białej. W rankingu techników w woj. śląskim najlepsze jest Technikum nr 1 w ZS Techniczno-Informatycznych w Gliwicach.

Jak powstawał ranking szkół 2019? Głównym kryterium rankingowym w klasyfikacji liceów i techników są wyniki matury, zarówno z przedmiotów obowiązkowych, jak i dodatkowych. W połączeniu z kryterium opartym na sukcesach szkół w olimpiadach oraz – w przypadku techników – z wynikami egzaminów zawodowych, daje to zestaw obiektywnych i sprawdzalnych kryteriów oceny. Kryteria te zostały uwzględnione w rankingu z różnymi wagami, adekwatnymi do ich znaczenia w ocenie pracy szkoły.
Natomiast w przypadku Rankingu Techników 2019 obowiązują cztery kryteria. Oto one:
sukcesy w olimpiadach 20%
• matura – przedmioty obowiązkowe 20%
• matura – przedmioty
dodatkowe 30%
• wyniki egzaminów zawodowych 30%
.

                                                                                                         

Katarzyna Hofman-Kępys