Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Stanisława Szumca w Bielsku-Białej

Świąteczny czas….

      Święta Bożego Narodzenia niebawem, dlatego już teraz należy zastanowić się nad kupnem choinki, dekoracją świątecznego stołu. Jak co roku przygotowujemy stroiki i kompozycje świąteczne z naturalnego materiału- jodły, świerka i daglezji. Wykorzystujemy także naturalne ozdoby takie jak szyszki, kolorowe pędy, suszone plastry owoców cytrusowych. Na stół stawiamy kwiat-gwiazdę betlejemską w różnych kolorach, jednak kolorem dominującym jest kolor czerwony.

       Żywe drzewko to fragment lasu w naszym domu. Świerkowo-jodłowy zapach i aromat żywicy, naturalna barwa igieł, nieco nieregularny kształt, odrobinę krzywy czubek, wszystko to nadaje wyjątkowy charakter każdemu świątecznemu drzewku i sprawia, że każda „choinka” jest inna. Taka po prostu NASZA. Naturalna „choinka”  dopełnia nasz  dom sprawiając, że radość z Bożego Narodzenia jest jeszcze większa, no i jest miejsce pod drzewkiem  na prezenty.
Niech każda choinka, stół  świąteczny będzie wyjątkowy! Przyniesie wszystkim radość i sprawi, że świat będzie lepszy. Wesołych Świat !!!
 Zapraszamy do zapoznania się ze świąteczną ofertą warsztatów szkolnych. Jest to wspólne dzieło wykonane przez uczniów w ramach praktycznej nauki zawodu a także pracowników warsztatów szkolnych.

Krystyna Janik-Chrapusta