Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Stanisława Szumca w Bielsku-Białej

Konkurs „Jak zachęcić babcię lub dziadka do założenia konta w banku?”

Uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w ogólnopolskim konkursie „Jak zachęcić babcię lub dziadka do założenia konta w banku?”

 

Organizatorem był Zakład Ubezpieczeń Społecznych w ramach kampanii informacyjno-edukacyjnej ZUS „Bezpiecznie, zdrowo, bezgotówkowo”.

Należało przygotować materiał informacyjny, który będzie przedstawiał korzyści z posiadania i korzystania z konta w banku przez osoby starsze.

Głównym celem konkursu organizowanego przez ZUS „Jak zachęcić babcię lub dziadka do założenia konta w banku?” było pokazanie korzyści płynących z umiejętności sprawnego zarządzania pieniędzmi, korzystania z internetu, bankowości elektronicznej i usług online przez osoby starsze, które są szczególnie narażone na różnego rodzaju niebezpieczeństwa. Pieniądze na koncie to ochrona przed różnego rodzaju oszustwami (np. „na wnuczka” lub „na policjanta”) i innymi zagrożeniami, np. włamaniem czy kradzieżą. Dostęp do bankowości elektronicznej to z kolei wygodny sposób, aby opłacać rachunki, robić zakupy przez internet czy załatwiać sprawy urzędowe.

Lista uczniów którzy otrzymali dyplomy, nagrody, wyrónionych za udział w konkursie: 

 

W załączeniu prace uczniów.

nauczyciel informatyki i podstaw przedsiębiorczości

Krzysztof Wojakowski