Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Stanisława Szumca w Bielsku-Białej

logo Krajowego Centrum Edukacji Rolniczej w Brwinowie
logo Śląskiego Centrum Doradztwa Rolniczego w Częstochowie
logo facebook
Unia Europejska
Najlepsze Technika w Polsce - brązowa odznaka Perspektywy
Jesteś tutaj:
  1. Start

Aktualności

Wycieczka do Trójmiasta

W dniach 12-15 czerwca 2024 r. odbyła się czterodniowa  wycieczka do Trójmiasta. W wyjeździe uczestniczyło 42 uczniów - klasa 2 TAK a z wych. Katarzyną Sajdak, 3 TO z wych. Łukaszem Wojtasem i 4 TO z wych. Moniką Wójcicka.

Pobyt w Trójmieście zaczęliśmy od spaceru na Sopockim...

Uroczystość zakończenia roku szkolnego

Pod koniec roku szkolnego przychodzi czas na podsumowania i przygotowania do wakacji.
Z tej okazji w dniu 21 czerwca 2024 r. o godzinie 10.00 odbyła się uroczystość zakończenia roku szkolnego.

"Pola Nadziei 2023/24"

W dni 18.06 br. w kościele NMP Królowej Polski odbyło się uroczyste podsumowanie akcji "Pola Nadziei 2023/24". Dzięki Waszemu wsparciu podczas wieczornicy niepodległościowej oraz kiermaszu bożonarodzeniowego nasza szkoła zebrała fundusze, które wspomogły to szczytne dzieło.

Ogrodnicy i weterynarze w Warszawie

W dniach 12-14 czerwca klasa III BS1 oraz II TWb miały okazję wybrać się na wycieczkę integracyjno - krajoznawczą w ramach której mogli zobaczyć Egzoterarium w Sosnowcu w drodze do Warszawy. Tam młodzież zapoznała się z pracą ogrodników jaką wykonują na codzień aby dbać o...

"Konkurs na Najlepszego Czytelnika roku szkolnego 2023/2024” ROZSTRZYGNIĘTY !

Konkurs czytelniczy dla klas I - V:  "Konkurs na Najlepszego Czytelnika roku szkolnego 2023/2024” ,  który daje obraz wypożyczeń książek, czasopism i innych materiałów bibliotecznych został podsumowany.

 

Podsumowanie konkursu czytelniczego: "Całoroczny konkurs czytelniczy ze znajomości lektur szkolnych dla klas 1-5"

Cały rok szkolny 2023/2024  biblioteka szkolna organizowała konkurs czytelniczy:  "Całoroczny konkurs czytelniczy ze znajomości lektur szkolnych dla klas 1-5"

 

 

Zawody sportowe - dzień Sportu w Ogrodniku o puchar dyrektora ZSCKR

W dniu 03.06 odbyła się w naszej szkole III edycja zawodów sportowych z okazji dnia dziecka. Do udziału zgłosiło się blisko 130 uczniów reprezentujących swoje klasy.

Wystawa projektów Erasmus plus realizowanych dzięki 20-letniej obecności w Unii Europejskiej

Zapraszamy do obejrzenia wystawy projektów  realizowanych przez naszą szkołę dzięki 20-letniej obecności w Unii Europejskiej.

Wycieczka zawodowa do Sadowniczego Zakładu Doświadczalnego Brzezna k. Nowego Sącza

W środę 29 maja 2024r., uczniowie klas technikum ogrodniczego IIIto, II to i I tob byli na wycieczce zawodowej w Sadowniczym Zakładzie Doświadczalnym w Brzeznej.

Podstawowym zadaniem Zakładu jest wspieranie rozwoju sadownictwa w rejonie podgórskim poprzez prowadzenie badań...

Inspiracje sztuką secesji w bibliotece szkolnej

Serdecznie zapraszamy na wyjątkową wystawę prac uczniów klas pierwszych, którzy stworzyli dzieła inspirowane sztuką secesyjną.
Wystawa "Inspiracje Sztuką Secesji" prezentuje unikalne interpretacje znanych motywów i artystów tego niezwykłego stylu.

Wycieczka przedmiotowa do Gospodarstwa Szkółkarskiego i Ogrodów Modelowych Kapias w Goczałkowicach

W poniedziałek 20 maja uczniowie klasy 2 BSI udali się na swoją pierwszą wycieczkę przedmiotową do Gospodarstwa Szkółkarskiego i Ogrodów Modelowych "Kapias" w Goczałkowicach.

Rośliny zielarskie w życiu człowieka

W dniu 28 maja na terenie warsztatów szkolnych odbyły się prelekcje przeprowadzone przez Śląski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Częstochowie na temat "Krajowa sieć Gospodarstw Demonstracyjnych w woj. Śląskim. Uczestnicy zostali zapoznani z gospodarstwami na terenie województwa...