Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Stanisława Szumca w Bielsku-Białej

Informacja o warsztatach

Warsztaty Szkolne przy Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego
w Bielsku-Białej

 

W  NASZEJ SZKOLE I WARSZTATACH WIELE MOŻNA SIĘ NAUCZYĆ I WIELE ZOBACZYĆ.

TO TU KUPISZ DOBRY JAKOŚCIOWO MATERIAŁ I UZYSKASZ FACHOWĄ PORADĘ OGRODNICZĄ,

PONADTO MOŻESZ ZOBACZYĆ W POKAZOWYCH OGRODACH I RABATACH POMYSŁY NA ZAGOSPODAROWANIE WOLNEJ PRZESTRZENI WOKÓŁ SIEBIE,

POMYSŁY ZRODZONE W GŁOWACH MŁODYCH OGRODNIKÓW I ARCHITEKTÓW Z BIELSKIEGO OGRODNIKA

ORAZ PRZYJACIÓŁ Z KRAJÓW UNII  EUROPEJSKIEJ ZACHWYCĄ CIĘ I WZBUDZĄ PODZIW.

PRZYJDZ I PRZEKONAJ SIĘ SAM.

ZAPRASZAMY

 

 

W ciągu roku szkolnego młodzież równolegle z wiadomościami teoretycznymi ma możliwość zdobywania umiejętności praktycznych w wybranych zawodach na Warsztatach Szkolnych, gdzie może zapoznać się z różnymi etapami produkcji roślin ogrodniczych z różnych działów: warzywnictwa, sadownictwa, roślin ozdobnych i produkcji ogrodniczej. 

Zajęcia są prowadzone w obiektach szklarniowych i tunelach foliowych, na otwartym polu, w sadzie oraz na pracowni ogrodniczej.

Praktyki są również organizowane poza terenem Warsztatów np. przy obiektach użyteczności publicznej - Pałac Kotulińskich w Czechowicach-Dziedzicach czy Teatr Polski w Bielsku-Białej.

Warsztaty szkolne zapoznają uczniów również z podstawami techniki w ogrodnictwie na Warsztatach Mechanizacji Ogrodnictwa, gdzie młodzież może przygotować się do zdobycia prawa jazdy na ciągnik pod okiem instruktorów nauki jazdy.

Młodzież ma również możliwość zdawania zewnętrznego egzaminu zawodowego w zawodzie ogrodnik na Warsztatach Szkolnych które są ośrodkiem egzaminacyjnym.

Zgodnie z programem nauczania młodzież odbywa w ciągu roku praktyki zawodowe, odbywają się one we wzorcowych gospodarstwach ogrodniczych, firmach projektowych, właścicielami których są w wielu przypadkach absolwenci naszej szkoły. Wyróżniający  się uczniowie odbywają praktykę za granicami kraju (Niemcy) we wzorcowych zakładach ogrodniczych.

 

Czas na wiosnę…..…..

Pomimo zimowej aury na zewnątrz, wysokich ujemnych temperatur w Warsztatach Szkolnych Zespołu Szkół Ogrodniczych rozpoczęły się prace, które zwiastują nadejście wiosny.

Projekt mieszkańców MODERNIZACJA DROGI DOJAZDOWEJ DO WARSZTATÓW SZKOLNYCH

Projekt mieszkańców MODERNIZACJA DROGI DOJAZDOWEJ DO WARSZTATÓW SZKOLNYCH w ramach budżetu obywatelskiego Bielsko-Biała 2018 WYGRAŁ GŁOSOWANIE w swojej dzielnicy - OSIEDLE GRUNWALDZKIE.