Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Stanisława Szumca w Bielsku-Białej

Porady ogrodnicze


 

wiosna    /   lato   /   jesień   /    zima

 


Dobór gatunków i pielęgnacja drzewek świątecznych w warunkach domowych

1.Dobór gatunków na drzewka świąteczne w pojemnikach (kopane z gruntu i pojemnikowane do sprzedaży albo uprawiane w pojemnikach) lub tzw „cięte”.

Kupując drzewko świąteczne warto zwrócić uwagę czy igiełki mają soczysty zielony kolor, a gałązki są giętkie i elastyczne, co...

Ekologiczne zasady

W szkoleniu prowadzonym przez Ośrodek Doradztwa Rolniczego oddział w Bielsku-Białej poruszone zostały kwestie prowadzenia gospodarstwa ekologicznego, produktów ekologicznych, dofinasowania do produkcji warzyw i owoców metodami ekologicznymi oraz ich rynków zbytów.

Ogrodnictwo bez chemii-czy istnieje alternatywa? Jak zadbać o ogród aby cieszył nas i był wolny od chorób i szkodników?

W Polsce od lat wzrasta zużycie pestycydów i nawozów sztucznych. Czy piękny i zadbany ogród rzeczywiście wymaga całej tej chemii? Okazuje się, że nie – o dobre plony i ochronę roślin przed szkodnikami można zadbać w naturalny sposób, wykorzystując obecność pszczół, biedronek...

Nowe prawo w zakresie zdrowia roślin

Uczestniczyliśmy  w szkoleniu zorganizowanym przez Wojewódzki Inspektorat Ochrony Roślin i Nasiennictwa w Katowicach. Szkolenie odbyło w Oddziale Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Bielsku–Białej tematem były „Nowe zasady rejestracji podmiotów profesjonalnych i paszportowania roślin”.