Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Stanisława Szumca w Bielsku-Białej

Jesteś tutaj:
  1. Start
  2. EKO Ogrodnik

EKO Ogrodnik

portowo- ekologiczne podsumowanie II semestru.

06 czerwca 2018 roku odbyła się uroczystość podsumowująca udział młodzieży w przedsięwzięciach sportowych i ekologicznych.

Pani Dyrektor- mgr Katarzyna Hofman - Kępys wręczyła dyplomy uznania zwyciężczyniom Mistrzostw Szkoły w Lekkiej Atletyce( 60m,400m, 800m, skok w dal, pchnięcie kulą) oraz laureatkom konkursu plastycznego- Pjonczang-2018.

Za działalność pro-środowiskową zostali nagrodzeni uczestnicy programu,, Każdy WAT na wagę złota II- czyli śląskie dzieci i młodzież uczą się , jak efektywnie oszczędzać energię w szkole"oraz klasy, które w ciągu roku szkolnego zebrały największą ilość zużytych baterii.

W Bateriadzie:

I miejsce zajęła klasa 1 TAK, II -  2 TW, III - 4 TO.

Za aktywność i zaangażowanie wszystkim serdecznie dziękuję.

Anna Sikora.

Wieczór z pieśnią patriotyczną- 10.11.2023 r.

W wigilię 11 Listopada w gościnnych progach Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. S. Szumca w Bielsku- Białej mieszkańcy miasta  oraz przedstawiciele społeczności szkolnej spotkali się na wieczornicy patriotycznej.

Test Wiedzy o Rolnictwie Ekologicznym- etap ogólnopolski

Julia Konior, uczennica klasy 2 TO, zwyciężczyni etapu szkolnego Testu Wiedzy o Rolnictwie Ekologicznym  reprezentowała naszą szkołę podczas konkursu na etapie krajowym, który odbył się 15 listopada 2023 r w Warszawie podczas konferencji pn.: „Produkcja ekologiczna szansą dla...

Sukces Leny Olender

6 czerwca odbył się Finał Ogólnopolskiego Konkursu ,, Fauna i Flora   w Biblii” zorganizowanego przez Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Henrykowie dla uczniów szkół, których organem prowadzącym jest Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Konferencja przyrodników

14 czerwca w naszej szkole gościliśmy pedagogów  zrzeszonych w sieci współpracy i samokształcenia nauczycieli edukacji przyrodniczo- technicznej nadzorowanej przez Regionalny Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli,, WOM” w Bielsku- Białej.

Mikołaj Kopernik Człowiek Renesansu

W roku szkolnym 2022/2023 odbyła się pierwsza edycja konkursu upamiętniającego dokonania polskich naukowców z okazji Dnia Nauki Polskiej.Tegoroczna edycja konkursu poświęcona została życiu i działalności Mikołaja Kopernika w związku z obchodami 550- lecia urodzin polskiego odkrywcy...

Dęby Powstań Śląskich

12 czerwca, w Roku Wojciecha Korfantego w Ogrodzie Dendrologicznym Nadleśnictwa Bielsko odbyła się uroczystość sadzenia Dębów Powstań Śląskich, poświęconych przez papieża Franciszka.

Konkurs-Flora i fauna w Biblii

12 maja odbył się szkolny etap konkursu dla szkół sieci pt.Flora i fauna w Biblii.

Do etapu ogólnopolskiego- części pisemnej online,która odbędzie się w dniu 12.06 zakwalifikowali się:

MAJA BARANOWSKA,LENA OLENDER,ALEKSANDRA PISAREK ,WIKTORIA SOSZKA,JULIA STUSEK,JUSTYNA...

Eppur si muove

11 maja 2023 roku młodzież naszej szkoły zainteresowana kosmosem- uczestnicy konkursu ,, Mikołaj Kopernik- Człowiek Renesansu" oraz zwycięzcy szkolnego konkursu o układzie słonecznym uczestniczyli w I Regionalnej Konferencji z okazji Dnia Nauki -  Eppur si muove- A jednak się...

550 rocznica urodzin Mikołaja Kopernika w Ogrodniku

W poniedziałek 20 lutego, dla uczczenia przypadającego na 19 lutego Dnia Nauki Polskiej przeprowadzono dla 22 uczestników z klas pierwszych konkurs pod hasłem Mikołaj Kopernik- Człowiek Renesansu.

Olimpiada Wiedzy Ekologicznej

W szkolnych eliminacjach Olimpiady Wiedzy Ekologicznej wystartowało 49 uczniów zainteresowanych problematyką otaczającej nas przyrody. 

Wieczornica patriotyczna

W wigilię 11 Listopada w gościnnych progach Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. S. Szumca w Bielsku- Białej mieszkańcy miasta  oraz przedstawiciele społeczności szkolnej( dyrekcja, nauczyciele, rodzice,absolwenci i uczniowie) spotkali się na wieczornicy patriotycznej.

więcej o: Wieczornica patriotyczna

Metasekwoja chińska - nowym bielskim pomnikiem przyrody

7 listopada 2022 roku w Szkolnym Parku Dendrologicznym odbyła się radosna uroczystość oznakowania naszego wspaniałego drzewa - Metasekwoi  chińskiej - tabliczką pomnik przyrody. W wydarzeniu ze strony Ratusza uczestniczył Ogrodnik Miejski- absolwent szkoły- Dariusz Gajny, ze strony...