Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Stanisława Szumca w Bielsku-Białej

Szklarnia dydaktyczna

Szklarenka dydaktyczna powstała około 30 lat temu, w bezpośrednim sąsiedztwie pracowni roślin ozdobnych.Od lat służy dydaktyce - znajduje się tam kolekcja roślin doniczkowych,która wykorzystywana jest do rozpoznawania roślin, poznawania ich cech morfologicznych, warunków uprawy itp.
W szklarni znajduje się bardzo wiele grup roślin doniczkowych - rośliny ozdobne z kwiatów min.kliwie, gardenie,krynie, jaśminy,  hipeastrum czy hibiskusy, rośliny ozdobne z liści - paprocie, pnącza,asparagusy, rośliny o barwnych liściach.
Najciekawsze i najcenniejsze egzemplarze w naszej szklarni to olbrzymia araukaria, cytryna wyhodowana z pestki,duża kolekcja kaktusów i innych sukulentów z corocznie kwitnącą królową jednej nocy(Selenicerus grandiflorus). Prawdziwą ozdobą naszej szklarenki jest jednak ponad pięćdziesięcioletni sagowiec (Cycas revoluta),zajmujący jej centralne miejsce.

Bata Zawartka


Nowe oblicze szklarenki

Wraz z remontem szkoły została poddana przebudowie szkolna szklarenka.

Nie tylko radykalnie zmienił się jej wygląd, ale także przeznaczenie.Została udostępniona wszystkim uczniom, jako miejsce spokojnego wypoczynku i relaksu.

Starą konstrukcję zastąpiła nowa, w dachu pojawił się...