Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Stanisława Szumca w Bielsku-Białej

Jesteś tutaj:
  1. Start
  2. Aktualności

Aktualności

 

 

 

"Pola Nadziei 2023/24"

W dni 18.06 br. w kościele NMP Królowej Polski odbyło się uroczyste podsumowanie akcji "Pola Nadziei 2023/24". Dzięki Waszemu wsparciu podczas wieczornicy niepodległościowej oraz kiermaszu bożonarodzeniowego nasza szkoła zebrała fundusze, które wspomogły to szczytne dzieło.

Ogrodnicy i weterynarze w Warszawie

W dniach 12-14 czerwca klasa III BS1 oraz II TWb miały okazję wybrać się na wycieczkę integracyjno - krajoznawczą w ramach której mogli zobaczyć Egzoterarium w Sosnowcu w drodze do Warszawy. Tam młodzież zapoznała się z pracą ogrodników jaką wykonują na codzień aby dbać o...

Zawody sportowe - dzień Sportu w Ogrodniku o puchar dyrektora ZSCKR

W dniu 03.06 odbyła się w naszej szkole III edycja zawodów sportowych z okazji dnia dziecka. Do udziału zgłosiło się blisko 130 uczniów reprezentujących swoje klasy.

Wycieczka zawodowa do Sadowniczego Zakładu Doświadczalnego Brzezna k. Nowego Sącza

W środę 29 maja 2024r., uczniowie klas technikum ogrodniczego IIIto, II to i I tob byli na wycieczce zawodowej w Sadowniczym Zakładzie Doświadczalnym w Brzeznej.

Podstawowym zadaniem Zakładu jest wspieranie rozwoju sadownictwa w rejonie podgórskim poprzez prowadzenie badań...

Wycieczka przedmiotowa do Gospodarstwa Szkółkarskiego i Ogrodów Modelowych Kapias w Goczałkowicach

W poniedziałek 20 maja uczniowie klasy 2 BSI udali się na swoją pierwszą wycieczkę przedmiotową do Gospodarstwa Szkółkarskiego i Ogrodów Modelowych "Kapias" w Goczałkowicach.

Rośliny zielarskie w życiu człowieka

W dniu 28 maja na terenie warsztatów szkolnych odbyły się prelekcje przeprowadzone przez Śląski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Częstochowie na temat "Krajowa sieć Gospodarstw Demonstracyjnych w woj. Śląskim. Uczestnicy zostali zapoznani z gospodarstwami na terenie województwa...

2 TWb odwiedziła Instytut Zootechniki - Państwowy Instytut Badawczy

Dnia 21 maja klasa 2 twb odwiedziła Instytut Zootechniki - Państwowy Instytut Badawczy.
Głównym założeniami instytutu jest prowadzenie badań naukowych, prac rozwojowych w zakresie produkcji zwierzęcej i kształtowania środowiska rolniczego.

Wycieczka przedmiotowa do Szkółki Krzewów Ozdobnych i Ogrodu Japońskiego w pobliskich Pisarzowicach

W środę 15 maja uczniowie klasy 3 BSI udali się na ostatnią wycieczkę przedmiotową do Szkółki Krzewów Ozdobnych i Ogrodu Japońskiego w pobliskich Pisarzowicach.    

Rośliny na balkony i tarasy

W dniu maja 2024r. na terenie warsztatów szkolnych ZSCKR odbyło się szkolenie z zakresu ochrony roślin przeprowadzone przez Państwową Inspekcję Ochrony Roślin i Nasiennictwa. Uczniowie zostali zapoznani z obrotem środkami ochrony roślin na terenie kraju oraz Unii Europejskiej,...

Zaproszenie

 

 Ślezińska-Iwanicz Renata

Pożeganie maturzystów

W piątek 26 kwietnia pożegnaliśmy naszych kochanych maturzystów! Dziękujemy Wam za wspólnie przeżyty czas, za dobro które pozostawiliście w naszej społeczności szkolnej. Spełniajcie swoje marzenia!

Uczniowie technikum weterynarii zdobyli umiejętności groomerskie

W ostatnim tygodniu kwietnia kolejni uczniowie technikum weterynarii zdobyli umiejętności groomerskie.