Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Stanisława Szumca w Bielsku-Białej

Jesteś tutaj:
  1. Start
  2. Aktualności

Aktualności

 

 

 

Wizyta w stacji radia Andrychów

W styczniu Jakub Sołtys, uczeń naszej szkoły, który chodzi do klasy I TO A, wraz z nauczycielką Panią Ludmiłą Dudek-Wieczorek rozmawiali na antenie Radia Andrychów na temat roślin doniczkowych. Rozmowa jest obszerna, ale pełna wiedzy. 

Jak pozyskać środki na finansowanie działalności rolno-ogrodniczej?

We współpracy ze Śląskim Ośrodkiem Doradztwa Rolniczego oddział w Bielsku-Białej przeprowadzone zostało szkolenie dla uczniów klas Technikum Ogrodniczego i Branżowej Szkoły Zawodowej na temat finansowania i pozyskania środków na działalność rolno-ogrodniczą.

Wykład wraz z...

Uczennica naszej szkoły laureatem etapu rejonowego Olimpiady Zdrowia PCK

Uczennica Katia Kramarczyk reprezentowała naszą szkołę na etapie rejonowym Olimpiady Zdrowia PCK i odniosła sukces zajmując 5 miejsce.

Barwne tablice lepowe do zwalczania szkodników roślin ozdobnych

Na „zielonej ścianie” w naszej szkole pojawiły się ekologiczne barwne tablice lepowe do zwalczania (monitorowania i odławiania) szkodników roślin ogrodniczych, tj. wciornastki, mszyce, ziemiórki, miniarki spotykanych m.in. w uprawie roślin doniczkowych. 

"Reuse w życiu i architekturze"

W ostatnich dniach młodzież klas młodszych i starszych TO i TAK uczestniczyła w warsztatach dotyczących  ekologii "Reuse w życiu i architekturze" w Galerii Bielskiej BWA w Willi Sixta w B-B. Warsztaty dotyczyły  jednego  z trzech zagadnień dotyczących zasad nowoczesnej gospodarki...

NASI UCZNIOWIE BRALI UDZIAŁ W XIII PODBESKIDZKIM KONKURSIE HISTORYCZNYM SOLIDARNI

 NASI UCZNIOWIE BRALI UDZIAŁ W XIII PODBESKIDZKIM KONKURSIE HISTORYCZNYM SOLIDARNI-Uczennica  klasy V  TECHNIKUM  Weterynarii NATALIA SOPALA zdobyła III miejsce.

 We wtorek 23 stycznia 2024 roku w gmachu Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Bielsku-Białej odbyło się finałowe...

Konkurs filmowy „Świat się kręci wokół wsi” rozstrzygnięty

Zakończył się III ogólnopolski konkurs filmowy „Świat się kręci wokół wsi”. Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi przyznał nagrody i wyróżnienia w konkursie, którego podstawowym celem jest wzmocnienie pozytywnego wizerunku polskiej wsi i zawodu rolnika, przede wszystkim w oczach...

Roślinne piękności kwitnące w styczniu Ciemiernik wschodni (Helleborus orientalis)

    Ciemiernik ogrodowy (Helleborus orientalis) należy do rodziny jaskrowatych (Ranunculacae).  Jest to długowieczna, odporna na mrozy bylina, która przy odpowiedniej pielęgnacji może żyć nawet do 25 lat. Osiąga wysokość od 40 do 60 cm, wytwarza ciemnozielone, grube, skórzaste,...

Cytron - Ręka Buddy

Zaprezentowana na zdjęciach roślina to cytron palczasty (Citrus medica var. sarcodactylis) należący do rodziny rutowate (Rutaceae). Jest to gatunek egzotyczny z grupy roślin cytrusowych wytwarzający owoce o  niezwykłym kształcie podzielone na części przypominające palce, stąd bierze...

Jasełka pt. ,,A nadzieja znów wstąpi w nas"

Z okazji nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia klasa 2a Technikum Weterynarii z wychowawcą Panią mgr Katarzyną Hofman-Kępys przedstawiła jasełka pt.,,A nadzieja znów wstąpi w nas".

Serdecznie zapraszamy do obejrzenia innej niż zwykle i bardziej rzeczywistej odsłony corocznego...