Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Stanisława Szumca w Bielsku-Białej

Kiermasz domków dla owadów

Zbliża się wiosna! Samorząd Szkolny wraz z klasą 3 TAK zorganizował kiermasz domków dla owadów oraz wystawę swoich prac.

Na kiermaszu można zakupić domek w cenie 25zł oraz zawieszki zbożowe w cenie 1zł.

Kiermasz trwa do 19.02. Nowe domki będą dostępne od poniedziałku.

Jeśli zastanawiasz się po co Ci dom dla owadów i czy warto go kupić? Odpowiadamy, że TAK

Bez pożytecznych insektów, do których zaliczamy m.in. pszczoły, biedronki i trzmiele, nie może istnieć żaden ogród. Zapylają kwiaty na grządkach, wspomagają ich rozwój, a ponadto atakują szkodniki zagrażające naszym plonom. Domek to doskonały sposób na zwabienie i zatrzymanie ich w naszym ogrodzie czy na balkonie. W tym przytulnym lokum będą mogły złożyć jaja, schronić się przed deszczem, chłodem oraz zwierzętami żywiącymi się owadami, a także po prostu przenocować. Tak naprawdę domek przyda się przez cały rok!

Warto wspomnieć o tym, że domek dla owadów jest ciekawym, a przy tym naturalnym elementem dekoracyjnym i doskonale prezentuje się pośród kwiatów, krzewów oraz drzew. Nie możemy również zapominać o wartości edukacyjnej domku dla owadów – stawiając go w ogrodzie, propagujemy wiedzę na temat znaczenia owadów w życiu człowieka, przyczyniamy się do ich przetrwania i walczymy z degradacją środowiska.

Barbara Buczek-Sztefko