Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Stanisława Szumca w Bielsku-Białej

Uczniowie naszej szkoły w finale konkursu POLSKA WIEŚ W EUROPIE 2024

W dniach 21-22 marca w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Bielsku Białej odbył się etap regionalny konkursu Polska Wieś w Europie 2024, którego celem jest promocja wśród uczniów szkół rolniczych prowadzonych i nadzorowanych przez Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi wiedzy o Unii Europejskiej oraz o nowoczesnym rolnictwie w UE. Naszą szkołę reprezentowali na poziomie półfinału Justyna Kochanowska (kl.  4TW), Bartosz Wajdzik (kl.2 TAK b) i Jakub Moćka (kl. 3 TO). Opiekunem była Katarzyna Sajdak. Pierwszy dzień spotkania poświęcono na integrację uczestników poprzez udział w warsztatach  20 lat bez UE.

W drugim dniu  półfinału  uczestniczyło 12 drużyn  z ZSCKR w Bielsku Białej,  Bożkowie, Brzostku, Bystrej, Głubczycach, Hańczowej, Mokrzeszowie, Nakle Śląskim, Nowosielcach, Nowym Targu, Rzemieniu, Żarnowcu. Uczestnicy olimpiady rozwiązali test składający się z 50 zadań, za które łącznie mogli uzyskać 150 punktów.  Po napisanym teście uczniowie wraz z opiekunami udali się na wycieczkę do Węgierskiej Górki. Naszym przewodnikiem był  ksiądz Maciej Kornecki który opowiedział Historię Bielska i Białej , pokazał pasmo pięknych Beskidów  oraz przedstawił  historię  Węgierskiej Górki -Westerplatte południa.  Po powrocie zostały ogłoszone wyniki .

Naszym reprezentantom oraz uczniom z Nowego Targu  udało się zakwalifikować do ogólnopolskiego finału w Warszawie, który odbędzie się  kwietniu .

SERDECZNIE GRATULUJEMY ZWYCIĘZCOM!

 

 

Katarzyna Sajdak,   Łukasz Wojtas