Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Stanisława Szumca w Bielsku-Białej

III edycja konkursu „Polska wieś w Europie” finał!

W dniach 18 - 19 kwietnia 2024 r. uczniowie Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Bielsku - Białej w składzie: Justyna Kochanowska, Bartosz Wajdzik i Jakub Moćka pod opieką Pani Moniki Wójcickiej i Pana Łukasza Wojtasa, wzięli udział w etapie ogólnopolskim konkursu „Polska wieś w Europie”. Odbył się on w Warszawie na Stadionie PGE Narodowy.

W finale, mającym formułę teleturnieju „Jeden z dziesięciu”, wzięło udział 10 najlepszych zespołów wyłonionych w eliminacjach regionalnych spośród 63 szkół rolniczych, prowadzonych przez Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Warunkiem poradzenia sobie z trudnymi pytaniami była dogłębna znajomość zagadnień z zakresu rolnictwa i Unii Europejskiej. Naszą drużynę do konkursu przygotowywała Pani Katarzyna Sajdak. 

Nasza drużyna osiągnęła ogromny sukces - zajęła III miejsce. Tym samym oprócz indywidualnych nagród pieniężnych zapewniła sobie wyjazd studyjny do Brukseli.

Gratulacje zwycięzcom złożyli: Czesław Siekierski – Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz Janusz Wojciechowski – komisarz Unii Europejskiej ds. rolnictwa. Życzymy dalszych sukcesów i udanego wyjazdu studyjnego do Brukseli.